Telefon : 0212 570 51 70 E-posta : info@celikpartners.com

Spor Hukuku

Ofisimiz tarafından ülkemizde gelişen spor hukuku alanında sektörün oyuncuları olan spor kulüpleri, bu kulüplere bağlı işletme ve şirketler, düzenleyici ve denetleyici federasyonlar, basın ve yayın kuruluşları, sponsorlar, bahis işletmeleri, oyuncu, hakem ve spor basını birlik ve dernekleri, menajerlik kişi ve kurumları, amatör ve profesyonel sporcular ve ilgili diğer kişi ve kurumlara yönelik hukuk hizmetleri sağlanmaktadır.

Özellikle Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine İlişkin Kanun, Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun, FIFA ve UEFA karar ve uygulamaları, ve bunlara bağlı ikincil mevzuat kapsamında ilgili taraflara mevzuat ile uyum konusunda hukuki destek verilebilmektedir.

Atlet ve oyuncuların takımları ile yaptıkları transfer görüşmeleri ve imzaladıkları sözleşmeler, spor kulüplerinin ticari varlıkları üzerinden kurulan tüzel kişiliklerin halka arzı, oyuncu lisansları, yabancı atlet ve oyuncular için çalışma ve ikamet izinleri ve vatandaşlık başvuruları, kulüp ve oyuncuların isim hakları, telif içeren ürünlerinin satışı, forma reklamları, ürün sponsorlukları ve diğer reklam ve pazarlama faaliyetlerine ilişkin kurumsal yapılar ve sözleşmeler, spor faaliyetlerinin yayın haklarının devri, ve diğer çalışma, ticaret, medya, fikri ve sınai hukuk alanına giren faaliyetlerine her türlü hukuki destek verilmesi de hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.

Spor ve bağlı sektörlerde yer alan taraflar arasında ortaya çıkan her türlü uyuşmazlıklar, alacaklar, disiplin uygulamaları, adli ve idari para, hak mahrumiyeti, men ve hapis cezaları, sporda doping inceleme ve sonuçları ve benzeri konularda ilgili federasyonlar, idari ve adli yargı makamları ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) nezdinde temsil ve danışmanlık hizmetleri de ofisimiz avukatları tarafından sunulabilmektedir.

- DAVA VEKİLLİĞİ HİZMETLERİ ;

1. Federasyon kararları ve uygulamalarına yönelik işlemler, itiraz ve başvuru yolları,

2. Sporcu ve spor kulüpleri alacak takip ve tahsilleri,

3. Tahkim kurulu davaları,

4. Uluslar arası Spor Tahkimi davaları (CAS) ve her türlü Spor Hukukundan kaynaklanabilecek uyuşmazlık konusu davalar.

- DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

1. İcra takibinin hazırlanması, açılması ve mümkün olan en hızlı şekilde dosyanın tahsis edilmesi,

2. Profesyonel Futbolcu ve Basketbolcu sözleşmelerinin hazırlanması ve denetlenmesi,

2. Sporda medya ve tv hakları hukuki danışmanlığı,

3. Spor yayın hakları hukuki danışmanlığı,

4. Sporcu sözleşmelerinin hazırlanması ve denetlenmesi,

5. Spor ve sporcunun vergilendirilmesi hakkında hukuki danışmanlık,

6. Spor kulüplerinin kuruluşu, denetlenmesi,

7. Mesai saatleri içerisinde olmak kaydıyla, büroda, telefonla yahut yazılı olarak danışmanlık hizmeti verilmesi vs. her türlü danışmanlık hizmetleri.