Dil Seçiniz
Hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunan büromuz, Aile Hukuku, Ceza Hukuku, Miras Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku ve Türk – Alman Hukuku alanlarında hizmet vermektedir.
  • AdresŞenlikköy Mahallesi Çiğdem Sokak Çetinalp Apartmanı No: 1 D:6 P.K.34153 Florya - Bakırköy / İSTANBUL
  • Telefon0 (212) 570 51 70
  • E-Postainfo@celikpartners.com

KARİYER

KARİYER

KARİYER GELECEĞİ OLUŞTURMAK NEDİR, NEDEN KARİYER GELECEĞİ DÜŞÜNÜLMELİ? 

Hukuk fakültesi öğrenci ve mezunlarının en büyük problemi mesleğinin ne olacağını ve ne olması gerektiğini bilememektir. Türkiye’de Hukuk Fakülteleri yılda binlerce mezun vermekte, ancak eğitim ve öğretimin devamı süresince mezunlarına gelecek planlaması hakkında katkı sağlamamaktadır. Diğer tüm mesleklerde zorunlu olan eğitim döneminde staj uygulaması da ne yazık ki neredeyse hiçbir Hukuk Fakültesi tarafından uygulanmamaktadır. Hukuk Fakültesi öğrencileri mezun olduktan sonra hiçbir planlama ve hedef belirlemeksizin yalnızca sistemin gerekliliklerini yerine getirmek amacı ile piyasada yerlerini almaktadırlar. Yani avukatlık stajına başlayıp zaman geçirmeye ve bu arada mesleği tanımaya çalışmaktadırlar. Staj, yanında çalışılan avukatın işlerinin yoğunluğuna ve çeşidine göre çok yorucu ya da köreltici olabilmektedir. Ne yazık ki bir çok stajyer, hukukun temel ilkelerini öğrenmek yerine, hacizden hacize veya duruşma salonlarının kapısında koşturmak, bir avukatın bürosunda adeta bir ofis boy gibi çalışmak ya da sekreterlik yapmaktadır. Bu ve benzeri stajların stajyer avukatları memnun etmediği ve umutsuzluklarını artırdıkları yadsınamaz bir gerçektir.
Verimli olmayan bir staj dönemi daha mesleğinin başlangıcında bir çok hukukçuyu mesleğinden soğutmakta ve ne yazık ki mesleğe olan bakış açısını tamamen olumsuz yönde etkilemektedir. Staj döneminde yanında staj yapılan Avukatın stajyerle bire bir ilgilenmesi, stajyerin hukukun hangi alanına ne ölçüde yeteneğinin olduğunu saptaması ve stajyeri o alana teşvik etmesi çok önemlidir. Verimsiz geçirilen bir staj döneminin stajyerin tüm meslek hayatını olumsuz olarak etkileyeceği unutulmamalıdır.

Hukukçuların kariyer yolculuğu, ilk yıllardaki tercihlerine göre şekillenmektedir. Bu nedenle doğru tercihler yapmak oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra alan seçimi de önemli kriterler arasında yer almaktadır. Belirli bir alanda uzmanlaşarak diğer temel konulara da vakıf olmanız kendinizi geliştirme ve hedeflerinizi gerçekleştirme açısından büyük önem arz etmektedir. Ancak klasik hukuk konularında iyi olmayanların spesifik alanlarda başarılı olma şansı yok denecek kadar azdır. Hukuk bir bütündür, spesifik bir alanda aşırı uzmanlaşma bütünü görmemizi önlememelidir.


Çelik & Çelik Partners Law Firm, olarak alışılagelmişin dışında staj dönemine çok büyük bir önem vermekte ve stajyerlerimizle staj dönemi boyunca özel olarak ilgilenmekteyiz. Bu amaçla biz siz değerli mezunlara eğitim döneminizde daha önce sizlere sunulmamış bir fırsat sunuyoruz. Ve hukukun temel prensip ve kaidelerini öğretirken, aynı zamanda kendinize bir uzmanlık alanı belirleyerek bu istediğiniz alanda uzmanlaşmanıza destek oluyoruz. Ve sizler bu sayede Avukatlık ruhsatınızı aldığınızda aynı konumda olduğunuz birçok avukata göre mesleğe bir adım önde başlıyorsunuz.

KARİYER PROGRAMLARIMIZ
Çelik & Çelik Partners Law Firm, avukatlarına, uzmanlık alanlarına göre hazırlanmış kariyer sunmaktadır.
Mesleklerinde tecrübeli avukatlarımızın çoğunluğu, mezuniyetleri sonrasında alanında Türkiye’nin en saygın ve tanınmış markaları ile çalışmalarının ardından, hukuk büromuza katılmaktadır. Çelik & Çelik Partners Law Firm, hem müvekkillerinin gelişen teknoloji ışığında artan ihtiyaçlarını hem de hukukun farklı alanlarının gerektirdiği kriterleri baz alarak, farklı deneyim seviyelerindeki başarılı ve tanınmış avukatları işe almaktadır. Çelik & Çelik Partners Law Firm, avukatlarına, hukukun farklı uzmanlık alanlarına göre şekillendirilmiş bir kariyer sunmaktadır.

ZORUNLU YASAL STAJ
Çelik & Çelik Partners Law Firm, uzun ve detaylı bir eleme sürecinden sonra seçtiği stajyer avukatları, meslekte en başarılı olacak şekilde eğittikten sonra staj dönemi sona erip avukatlık ruhsatlarını almaları sonrasında birlikte çalışmayı kendisine ilke edinmiştir.
Stajyer avukatlara yönder olarak atanan deneyimli avukatlarımız, stajyerlere uygulamaya ve teoriye yönelik olarak gerekli her türlü çalışmayı yaptırmakta olup bu bağlamda; dava, sözleşme hazırlama, resmi makamlarda işlem yapma vb. her türlü temel hukuk süreçlerinde, teoriye bağlı olarak uygulamalı eğitim vermektedirler. Stajyerlerimiz de aldıkları bu eğitimler ışığında, haftalık olarak çalışma raporları hazırlamakta ve bu raporlar yönderleri tarafından incelenerek, staj dönemi sonunda ilgili rapor, yönder avukat tarafından hukuk büromuzun üst kademelerine sunulmaktadır.
Hukuk büromuzca belirlenen kriterleri yerine getiren ve avukatlık ruhsatı almaya hak kazanan adaylar, edindikleri bilgi ve tecrübeler ışığında hukuk büromuzda gösterdikleri gayret ve edindikleri deneyimler sonucunda yönetici avukat olma imkanını elde etmektedirler.

YAZ STAJI
Yaz staj programımız, Türkiye’nin her yerinden her sınıftaki hukuk fakültesi öğrencilerinin Çelik & Çelik Partners Law Firm’de kariyer fırsatı yakalamasına şans vermektedir.
Hukuk büromuzca yapılan uzun ve detaylı inceleme sürecinden sonra yaz stajı programına katılma hakkı kazanmış olan stajyerlerimiz, Çelik & Çelik Partners Law Firm avukatlarının üzerinde çalıştığı başlıca davalar ve işlemlere dahil olma ve önemli hukuki çalışmalara dahil olma ve bu bağlamda hukukun teorisi ile uygulamayı aynı anda öğrenme ve teori ile uygulamayı pekiştirme şansı yakalamaktadırlar. Çelik & Çelik Partners Law Firm’in diğer çalışanları ve stajyerlerle rahatlıkla çalışılabilmesi adına, stajyer adaylarında güçlü iletişim kabiliyeti, sosyal olgunluk ve yabancı dil bilgisi aranmaktadır.

E-Posta Bültenimize Kaydolun
Düzenli olarak projelerimiz hakkında bilgilendirici bültenler gönderiyoruz.